Evenea Grupa Facebook Pomoc Blog Szkolenie Login

Jak zapewnić sobie powracalność klientów na wydarzenia, szkolenia i kursy online?

Budując jakąkolwiek markę (np. wydarzenia, szkolenia, kursy online, etc.), potrzebujesz pamiętać o tym, że powinieneś zrobić jak najwięcej, aby zadbać o powracających klientów. Mowa tu o klientach, którzy kupią raz, drugi, trzeci, czwarty, piąty… Ponieważ są zadowoleni z efektów, które im dajesz. Powracający klienci = powtarzalność przychodu + mniejsze koszty, które musisz pokryć, aby sprzedać swoje rozwiązanie (np. koszt pozyskania klienta), a więc… większy dochód.

 

 

W artykule przedstawię Ci, jak możesz to osiągnąć na przykładzie Wolves Summit, ale ta sama zasada dotyczyć będzie kursów online i wielu innych rozwiązań, które oferujesz jako firma. Co robiliśmy na całej ścieżce, żeby klienci faktycznie chętnie do nas wracali?

 

 

Na Wolves Summit, pierwszą najważniejszą rzeczą po pierwszej edycji było wyciągnięcie wniosków z opinii, nie tylko naszych, ale i uczestników....

Czytaj dalej

Technologia, która zwiększa skuteczność pozyskania klientów

Z jakiej technologii korzystasz, aby maksymalnie podnieść efektywność wszystkich swoich działań? 

 

Kiedy zaczynaliśmy rozwijać swoje pierwsze firmy, naszą największą bolączką było to, że mieliśmy rozsypane dane po różnych systemach. 

 

Nie chcieliśmy rezygnować z wartościowych danych i przepalać pieniędzy firmy, dlatego zostaliśmy zmuszeni do zatrudnienia osoby, której płaciliśmy 7000 zł, żeby przyklejała i łączyła dane między systemami…

 

doszło do tego, że za same narzędzia i osobę od danych w pewnym momencie płaciliśmy 22 000 zł!

 

To było dla nas zdecydowanie za dużo.

 

Wiem, że wiele z Was ponosi podobne koszty; pieniężne i czasowe.

 

Ale wcale nie musi tak być.Po pierwsze, jeżeli sprzedajesz 1:1 rozwiązania za kilka tysięcy, to potrzebujesz mieć CRM (ang. Customer Relationship Management). Po drugie, jeżeli chcesz wycisnąć z tej cytryny cały sok, a nie tylko i wyłącznie łatać dziury, to potrzebujesz...

Czytaj dalej

Jak wyceniać wartość szkoleń online lub warsztatów?

Wszechobecny dostęp do Internetu otworzył nam wiele drzwi do edukacji. W czasach, kiedy tak dużo szkoleń, lekcji lub warsztatów jest dostępnych za darmo lub za niewielką cenę, jak wycenić swoje szkolenia, żeby nie odstraszyły potencjalnych klientów, ale wciąż się sprzedawały i pozwoliły Ci zarobić?

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, ten artykuł jest dla Ciebie.

 

Przede wszystkim,


czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę wyceniając swoje szkolenie to: 

 

  • grupa docelowa (do kogo to sprzedajesz), 
  • skala problemu, który rozwiązujesz, 
  • jaki jest zwrot z inwestycji dla klienta, tj. jeśli zainwestuje X, to co dzięki temu osiągnie (zwrot z inwestycji może być mierzony m.in. w pieniądzach (np. zwiększy dochody dwukrotnie) lub czasie (np. oszczędzi 20 godzin w skali tygodnia).

 

Załóżmy, że sprzedajesz kursy dotyczące sprzedaży do klienta biznesowego i klientów korporacyjnych. Co warto...

Czytaj dalej

Jak zostać liderem w branży w 12 miesięcy?

Jaką prowadzisz firmę? Czy Twoja oferta jest mocno innowacyjna, czy raczej działasz na rynku, gdzie konkurencja jest bardzo silna, a Ty jesteś jednym z wielu oferujących to samo lub bardzo podobne rozwiązanie, znajdując się tym samym w tzw. czerwonym oceanie, przepełnionym konkurencją walczącą o tego samego klienta? 

 

Jeżeli chcesz stać się numerem 1, zostawić konkurencję w tyle i wyróżnić się w oczach grupy docelowej, masz przed sobą, być może z początku niełatwą, ale zdecydowanie wykonalną drogę.

 

 

Co zrobiłam ja?

 

Kiedy budowaliśmy Wolves Summit czy See Bloggers, zaczynaliśmy całkowicie od zera z markami, które miały obcować na rynku konferencyjnym, przepełnionym zróżnicowaną konkurencją, również na rynku lokalnym. Mimo to, w ciągu roku staliśmy się numerem 1 w naszej branży, stosując właśnie te zasady.

 

  1. Unikatowa propozycja sprzedaży (USP)

    Obcując na rynku, na pewno rozwiązujesz jakiś problem, wraz...

Czytaj dalej

Zespół - stacjonarny czy zdalny?

Na pewno zgodzisz się ze mną, że zespół stanowi kluczowy element na drodze do rozwoju i sukcesu firmy. 

 

W jaki sposób go zbudować i od czego zacząć, żeby rozwijanie zespołu było inwestycją odpowiednią ze względu na rodzaj i etap rozwoju Twojej firmy?

 

Może jesteś na tym etapie sam, może już masz pierwsze osoby, które z Tobą pracują. Więc zacznijmy od dwóch kwestii. Po pierwsze, kiedy freelancerzy i kiedy osoby na stałe, jak również: czy zespół stacjonarny, czy zespół zdalny?

 

Co do zasady uważam, że oczywiście najfajniej jeśli wszyscy są na miejscu, bo zapewnia to najszybszy jest przepływ informacji i zespół łatwiej, szybciej i chętniej się integruje (co może mieć duży wpływ na Twój sukces jako pracodawcy i przedsiębiorcy), natomiast nie jest to zawsze niezbędne. My w tym momencie mamy zespoły rozrzucone po dwóch biurach (Gdynia i Warszawa) plus zatrudniamy również osoby pracujące...

Czytaj dalej

Dlaczego nigdy nie powinieneś oddawać na zewnątrz całości pozyskania sponsorów?

Organizujesz wydarzenia, do tej pory być może sprzedawałeś tylko bilety i zastanawiasz się, jak to zrobić, żeby zacząć pozyskiwać sponsorów?

 

Bazując na moim doświadczeniu zarówno w sprzedaży See Bloggers, jak i z Wolves Summit, gdzie sprzedawaliśmy sponsoringi do zupełnie innych grup docelowych, bardzo mocno odradzam Ci oddawanie sprzedaży sponsoringów na zewnątrz, dlatego że jest to proces, który potrzebujesz kontrolować. 

 

To sprzedaż, która jest bardziej skomplikowana, niż sprzedaż biletów. Nie jest ona trudna, ale jest bardziej złożona. 

 

Pamiętaj o tym, że sponsoringi mogą Ci naprawdę bardzo mocno podnieść rentowność, czyli marżowość na Twoich wydarzeniach, bo procent, który zostaje dla Ciebie z tego, co sprzedajesz sponsorom, jest zazwyczaj dużo większy, niż z samego biletu. 

 

Dlaczego nie oddawać tego na zewnątrz?

 

Dlatego że osoba, która nie będzie się tylko tym zajmowała...

Czytaj dalej

Bezpłatny e-book: Jak radzić sobie z 6 najczęściej występującymi obiekcjami, które możesz usłyszeć, sprzedając bilety lub pozyskując sponsora?

 

Kilka lat temu, po 10 latach pracy w korporacjach, postanowiłam że przejdę na swoje.

Wiedziałam, że budowanie i rozwijanie biznesów to moja pasja. Dziś mam na swoim koncie m.in. marki z branży eventowej, edukacujnej, influencer marketingu i 2 SaaSy. Mimo branż i rynków, wiele je łączy. 

 

Jedną z tych rzeczy jest sprzedaż. Jeszcze zanim stałam się przedsiębiorcą kochałam sprzedaż, byłam sprzedawcą i rozwijałam zespół sprzedaży w markach własnych i jako konsultant małych i średnich przedsiębiorstw. 

 

Zauważyłam, że wielu sprzedawców popełnia ten sam błąd - źle podchodzi do obiekcji potencjalnego klienta. Często skutkuje to w paleniu mostów lub (w najlepszym wypadku) przedłużeniem procesu sprzedaży albo zmniejszeniem zakresu pakietu. 

 

Przez ostatnie kilka lat przeszłam przez kilka różnych marek własnych, niemniej zawsze stawiałam im ten sam cel: pomóc innym biznesom rosnąć. Dlatego...

Czytaj dalej

[Bezpłatny E-book] 10 procesów biznesowych - schematów działania podczas rozwijania firmy

Małe firmy często nie mają kilkunastotysięcznego budżetu, który można przeznaczyć na inwestycję w software. Niemniej, jeśli chcesz efektywnie rozwijać swoją firmę, powinieneś wziąć pod uwagę, że dzisiejsze rozwiązania dają ogromną możliwość przyspieszenia tego procesu.

 

Dzięki narzędziom, zautomatyzujesz proces, który kiedyś robiło się manualnie.

Przy dobrym wdrożeniu narzędzi, efektywność zespołu może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.

 

Co można zautomatyzować w małej, dopiero rozwijającej się firmie i zastąpić programem bez tracenia profesjonalizmu?

 

Masz dość nieskutecznych metod działania? Nie masz czasu lub pieniędzy na eksperymenty?

Pobierz bezpłatnie sprawdzone schematy pozyskiwania klientów i skalowania firmy.


Pobierz bezpłatnie

 

 

 

  1. Narzędzie do komunikacji

    My wykorzystujemy Slacka, czyli narzędzie, które daje możliwość komunikowania się z całym zespołem (a jesteśmy rozbici po kilku miastach Polski) bez...
Czytaj dalej

Poznaj uczestnika swojego eventu od podszewki i odpowiedz na jego potrzeby

Działając na tak ciężkim i coraz bardziej konkurencyjnym rynku jakim jest organizacja eventów, stoimy przed wieloma wyzwaniami. Według event managerów, jednym z największych z nich jest określenie kim jest Klient (czyli uczestnik wydarzenia) oraz w jaki sposób określić, ile takich osób jest na rynku. Następnie trzeba oszacować, do ilu uczestników realnie jesteśmy w stanie dotrzeć oraz jak dużą grupę osób przekonać do przybycia na nasze wydarzenie. Jeżeli planujesz organizację wydarzeń na 2020 r. i późniejsze lata, zachęcam Cię już teraz: przemyśl, kto będzie Twoim Klientem oraz w jaki sposób dać mu to, czego potrzebuje.

 

PO CO MAMY TO ROBIĆ?

 

W celu poznania potencjału rynku oraz określenia, czy na organizowane przez Ciebie wydarzenie zarejestruje się odpowiednia liczba uczestników. Nieważne, czy organizujesz wydarzenia bezpłatne, targi, konferencje, meetupy czy prestiżowe, zamknięte spotkania.

 

...

Czytaj dalej

Poznaj swojego klienta od podszewki i odpowiedz na jego potrzeby

Działając na tak ciężkim i coraz bardziej konkurencyjnym rynku jakim jest organizacja eventów, stoimy przed wieloma wyzwaniami. Według event managerów, jednym z największych z nich jest określenie kim jest Klient (czyli uczestnik wydarzenia) oraz w jaki sposób określić, ile takich osób jest na rynku. Następnie trzeba oszacować, do ilu uczestników realnie jesteśmy w stanie dotrzeć oraz jak dużą grupę osób przekonać do przybycia na nasze wydarzenie. Jeżeli planujesz organizację wydarzeń na 2020 r. i późniejsze lata, zachęcam Cię już teraz: przemyśl, kto będzie Twoim Klientem oraz w jaki sposób dać mu to, czego potrzebuje.

 

PO CO MAMY TO ROBIĆ?

 

W celu poznania potencjału rynku oraz określenia, czy na organizowane przez Ciebie wydarzenie zarejestruje się odpowiednia liczba uczestników. Nieważne, czy organizujesz wydarzenia bezpłatne, targi, konferencje, meetupy czy prestiżowe, zamknięte spotkania.

 

ebook dla przedsiebiorcow

...

Czytaj dalej
1 2 3
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.